O nas

Wszystko zaczęło się od niewinnego pytania: może my też moglibyśmy pomóc?

 

Świat stoi w obliczu wcześniej nieznanego wirusa. Wszyscy łączymy swoje siły aby pomóc nim będzie za późno. Drukarze 3D również chcą pomóc.

 

Polskie środowisko drukarzy 3D chce wesprzeć działania polskiej służby zdrowia oraz służb mundurowych - osób, które są na pierwszej linii frontu. Będąc z tyłu, czujemy się odpowiedzialni za to aby nie siedzieć bezczynnie i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i możliwościami. Chcemy aby wiedzieli, że nie pozostali sami. Nie jesteśmy obojętni.

 

 

Dlatego stworzyliśmy akcję #DrukarzeDlaSzpitali, gdzie skupiamy środowisko drukarzy 3D, projektantów, konstruktorów, inżynierów oraz wolontariuszy, chcących pomóc.

Przy użyciu technologii wydruków 3D tworzymy kilka projektów, które w stanie wyższej konieczności będą mogły być wykorzystane tj. gogle, przyłbice oraz trójniki do respiratorów. Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie przeprowadzić atestów i zdobyć koniecznych certyfikatów dla naszego sprzętu. Dlatego otwarcie mówimy, że rzeczy te będą mogły zostać użyte jedynie w stanie wyższej konieczności.

Nie oznacza to, że nie robimy swoich testów - jesteśmy w ciągłym kontakcie i konsultujemy się z lekarzami oraz ratownikami jak również pracownikami innych służb.

 

 

W ciągu tygodnia powstało kilka wersji każdego ze sprzętów. Przy pomocy technologii druku 3D prototypowaliśmy potrzebne nam elementy - gogle, elementy mocujące przyłbice. Przeprowadziliśmy wiele testów. Wybraliśmy już najbardziej optymalne modele przyłbic i gogli oraz trójników do respiratorów. Przed nami proces produkcji.